Vánoční šílenství

23. prosince 2008 v 22:33 | J.J.P.S |  Vánoce
Přepadá vás taky vánoční šílenství?? Běháte po obchodech a sháníte co nejlevnější, ale zato funkční a roztomilé dárky pro ostatní členy rodiny a kamarády. Těšíte se na poslední den školy, jak si užijete školní besídku. Netěšíte se však jen na malé drobnosti, co dostanete od kamarádů či paní učitelky ale také na to, že vaše poslední strávené hodiny ve škole a mnoho nudného učiva proběhne hladce.
Nebo nevíte, co na Štědrej den dělat?? Nic neplánujte, rodiče pro vás už plány mají, jen se jaksi zapomněli zmínit! Dopoledne strávíte s babičkou anebo s rodiči na hřbitově u svých zesnulých předků. To vám zabere celé dopoledne. Můžete však nad tím mávnout rukou, alespoň se doma nenudíte. Ale jelikož jste se ráno ani nestihli najíst, snažíte se v poledne ukořistit něco doma v kuchyni. Když se přiblížíte k cukroví či k jiným dobrotám, mamka vás pleskne přes prsty a dodá: " Jestli budeš jíst, neuvidíš zlatý prasátko!" Vy se na ni podíváte, jako že se totálně zcvokla, že už nejste malý dítě, ale ona ukáže prstem někam za vás. Když se otočíte, spatříte svého mladšího sourozence, jak si cucá prst hlady, a jen obrátíte oči v sloup a s otráveným výrazem se posadíte na sedačku v obýváku. Tam zkouknete s mladším sourozencem, co se k vám pořád tulí, jednu pohádku. Když začíná druhá, zavolá vás mamka do kuchyně, abyste jí pomohli se Štědrovečerní večeří. Jo a ještě se dozvíte, že táta zabíjí kapra. Kroutíte očima a posloucháte, co se line z koupelny: "Do háje zelenýho, ty potvoro, poď sem, ať tě chytim." Potom mamku jen upozorníte na to, že jestli zabíjí kapra táta, tak že to bude na dlouho. Jenže tím vaše práce nekončí. Jenže objeví se ale... A to ale je mladší sourozenec, nejí kapra a tak musíte ukuchtit ještě kuřecí řízky, a kdo je bude obalovat?? Vy. Další práci máte zadanou.
Když je konečně vše připraveno, pustíte se do pohoštění, co jste tak pečlivě připravovali. Pokud na stole nezbyl ani kousek jídla, donesete na stolky cukroví a pustíte se se zalíbením do něj. Ale pod stromečkem pro vás Ježíšek nějaký ten dárek taky nechal. Z některých dárků jste uplně odvařenej/odvařená, ale zato ten pletenej svetr od babičky se sobíkama je naprosto příšernej, ale tváříte se, že vás potěšil. Když uleháte do postele, myslíte na zítřejší oběd u babičky a potom na odjezd na hory, který uskutečníte za pár dní .......
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama